Aktualności

Wiele organizacji pozarządowych w województwie podkarpackim ma swoje potrzeby, dla których szuka rozwiązania. Najczęściej jest to telefon/kontakt „do przyjaciela”, który szuka dalszej drogi. Brakuje swoistego „centrum dowodzenia”, miejsca gdzie oficjalnie można się zwrócić ze swoimi najróżniejszymi potrzebami.

Doświadczając kontaktów w niniejszych sprawach ze strony III sektora, postanowiliśmy stworzyć organizację, która byłaby odpowiedzią na te potrzeby i tak zrodził się pomysł o utworzeniu Federacji, a że ma ona otaczać opieką i służyć została nazwana Parasolem. Na niniejszy projekt złożyliśmy wniosek w partnerstwie (Bieszczadzki Uniwersytet Ludowy i Stowarzyszenie Ekoskop) w konkursie ogłoszonym przez Narodowy Instytut Wolności CRSO, który został oceniony pozytywnie i uzyskał dofinansowanie. W projekcie założyliśmy, mówiąc w telegraficznym skrócie, współpracę z organizacjami, które mają doświadczenie i chciałyby się nim podzielić z tymi, którzy są na początku przygody z III sektorem, bądź chcą się rozwinąć czy po prostu doradzić. Na bieżąco będziemy informować Was o naszych działaniach, licząc na owocną współpracę z podkarpackimi NGO.

Federacja PARASOL
Bieszczadzki Uniwersytet Ludowy,