Aktualności

 

 

Logo - proste NGO
Wydatki niekwalifikowane, konieczność zwrotu środków z dotacji, próby obrony w tym utrzymania organizacji, jak i bezpieczeństwa samych członków zarządu. Każda organizacja to zna z własnych doświadczeń lub swoich nocnych koszmarów, dlatego zapraszamy na spotkanie dotyczące problematyki kontroli i zwrotów dotacji w organizacjach pozarządowych.
 
Data i godzina: 29 września 2022 r. (czwartek), godz.15:30 – 21:30 (orientacyjnie)
Miejsce: Siedziba Stowarzyszenia EKOSKOP, ul. Lubelska 28/4/lokal 1, 35-233 Rzeszów.
 
W trakcie spotkania omówimy prawne możliwości i pozycję organizacji względem podmiotu dotującego, konsekwencje i zagrożenia, nieliczne instrumenty mogące służyć ngo w tych trudnych sytuacjach oraz kilka porad w zakresie prewencji i obrony.
 
Prowadzący:
Przemysław Żak - prawnik i wspólnik w krakowskiej kancelarii prawnej Pajączkowska i Wspólnicy Kancelaria Prawna sp. k., prowadzi bieżącą obsługę NGO i przedsiębiorców. Od wielu lat zaangażowany w działalność w organizacjach pozarządowych (m.in. Stowarzyszenie Dialog Społeczny), działania edukacyjne z zakresu prawa, jak i działania na rzecz zmian prawa NGO. Aktualnie aktywny m.in. w Zespole OFOP „Proste prawo dla NGO”.
 
Spotkanie skierowane jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Kontakt i sprawy organizacyjne:
Maciej Kunysz, telefon: +48 721 309 285, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacje o działaniach prowadzonych w ramach #prosteNGO:
 
Działania prowadzone są w ramach projektu „Dobre prawo dla organizacji społecznych – myśl centralnie, działaj lokalnie” w partnerstwie Fundacji trzeci.org i Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana. Projekt realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
 
Logo Komitet do spraw Pożytku Publicznego
Logo Narodowy Instytut Wolności
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum
Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2018-2030
Logo Nowe FIO